نماد فناوران همواره به دنبال افرادی می‌گردد که به دنبال تغییر هستند و دوست دارند بهترین باشند. ما همیشه راه را برای کسانی که سرشار از استعداد و انگیزه اند برای تأثیرگذاری باز گذاشته‌ایم.

در چنین محیطی توانایی‌های شما شکوفا خواهد شد. درست در کنار همکارهایی که مثل خودتان با استعداد و آگاه هستند.

شما می‌توانید رزومه‌ی خودتان را با فرم روبرو برای ما ارسال کنید، و یا آن را به همراه شغل مورد نظر و خلاصه‌ای از توانایی‌هایتان به نشانی jobs@iticon.ir برای ما بفرستید.

رزومه‌ی خود را بفرستید

فایل Word یا PDF کوچک‌تر از 10 مگابایت

و اما بعد...

وقتی رزومه‌ی شما را دریافت کردیم قاعدتاً اول آن را بررسی می‌کنیم و چنانچه حدس بزنیم همکاری ما با شما هر دو طرف را خوشحال خواهد کرد، ملاقاتی رو در رو با شما ترتیب می‌دهیم. اشتباه نکنید ما آنقدرها هم سخت نمی‌گیریم، فقط کافیست که در ملاقات اول خیلی خرابکاری نکرده باشید تا برای ملاقات دوم هم دعوت شوید. حالا اگر همه چیز خوب پیش رفته باشد، فقط می‌ماند یک دوره کوتاه یک‌ماهه که در آن همدیگر را بهتر بشناسیم. در نهایت اگر هم ما و هم شما از این همکاری کوتاه‌مدت خوشحال بودیم، آنوقت است که یکی به نمادی‌ها اضافه شده است.

در مصاحبه‌های ما چه می‌گذرد؟

می‌دانیم کنجکاو شده‌اید بدانید که چه کسانی چه سوال‌هایی از شما می‌پرسند. شما متناسب با شغلی که می‌خواهید در نماد داشته باشید، با چند نمادی گپ‌وگفتی درباره 3 موضوع خواهید داشت.

شما چطوری فکر می‌کنید؟

ما نمادی‌ها برای انتخاب یک نمادی جدید، به مهارت‌ها و نوع نگاه خیلی اهمیت می‌دهیم. نه اینکه تحصیلات و تجربه کاری برای ما مهم نباشد، اما از نظر ما یک نمادی باید توانایی حل خلاقانه مسئله را داشته باشد و با مواجه شدن با یک مسئله هول نشود.

چقدر نمادی هستید؟

برای ما خیلی مهم است که به ویژگی‌های منحصر بفرد شما پی ببریم، آن دسته از ویژگی‌هایی که شما را از سایرین متمایز می‌کند. در ضمن، به این موضوع هم خیلی اهمیت می‌دهیم که شرکت ما تا چه حد شرایط رشد و پیشرفت شما را فراهم می‌کند. برای همین همه حواسمان را به این متمرکز می‌کنیم تا بفهمیم که شما تا چه اندازه با تغییر سازگارید، تا چه حد اهل عمل‌اید و چقدر با گروه راحت کار می‌کنید.

چند مرده حلاجید؟

ما نمادی‌ها به دنبال افرادی هستیم که علاوه‌بر مهارت‌های فنی، انگیزه و اشتیاق زیادی هم برای کار کردن داشته باشند. در واقع می‌خواهیم مطمئن شویم که نمادی جدید از پس کارهایی که به او محول شده به صورت نمادی برمی‌آید. فرض کنید به عنوان یک نمادی، مسئولیت یک گروه یا حتی بخشی از شرکت نماد به شما داده شده است، برای مدیریت آن چه کارهایی انجام می‌دهید؟ از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ سراغ کتاب‌های مدیریتی می‌روید؟ مشورت می‌کنید؟ فکر می‌کنید و به خودتان جرات ارائه راه‌حل‌های خلاقانه می‌دهید یا اینکه قبلا این کار را تجربه کرده‌اید و از تجربه خودتان استفاده می‌کنید؟ و یا یک کار جدیدتر می‌کنید؟ نمادی‌ها از آخرین روش بیشترین استقبال را می‌کنند، البته به شرطی که عملی باشد و ما را به نتیجه دلخواه برساند.
Partnership for a Total Solution IT Governance and Optimizations Operations Portal & E-Commerce Enterprise Architecture Application Development Advisory Services & Enablement Business Process Performance Management Innovation Value Centers