نصب ویندوز 8 در 7 مرحله

 

 در دنیای رایانه‌ها خیلی کارها هست که تا دست به کارشان نشوید به نظر بسیار فنی و پیچیده می‌آیند. ولی شما نگران نباشید. کمی دقت، یک راهنمای درست و حسابی و البته کمی علاقه به سر و کله زدن با کامپیوتر، تمام آن چیزی است که برای رتق و فتق کلی از کارهای کامپیوتر خودتان به آن نیاز داریدبه نظر می آید که هنوز باور ندارید، چه کاره هستید؟ خانه‌دار؟ کارمند؟ کارگر؟ بیکار؟ آیا تابحال آشپزی کرده‌اید؟ مثلا کیک پخته‌اید؟ یا لااقل فکر کرده‌اید یک روز چنین کاری کنید؟ باور کنید نصب آخرین نسخه‌ی سیستم عامل ویندوز روی کامپیوترتان هم خیلی سخت‌تر از پختن یک کیک خوشمزه شکلاتی نیست. باور ندارید؟ امتحان کنید

1.       مواد لازم

 

برای اینکه بتوانید اولین تکه‌ی ویندوزتان را بخورید، ابتدا مواد زیر را تهیه کنید:

-        1 عدد کامپیوتر

-        اینترنت

-        1 عدد DVD خالی

-        ا عدد نرم‌افزار برای رایت DVD

-        شکلات به میزان لازم

2.       Backup گرفتن از فایل‌هایتان

 

قبل از نصب ویندوز 8، با هر متدی که با آن آشنایی دارید، از فایل‌های خود Backup بگیرید.

3.       بکارگیری راهنمای ارتقاء ویندوز 8  Windows8 Upgrade Assistant /

 

برنامه راهنمای ارتقاء ویندوز (Windows Upgrade Assistant)، به شما این امکان را می‌دهد که از میزان سازگاری برنامه‌های کامپیوتر خود با این ویندوز مطلع گردید. بعد از کلیک بر روی لینک Download Pro گزینه‌ای برای دانلود فایل نصب کوچکی در اختیارتان قرار می‌گیرد. این فایل کم‌حجم(5MB) در کامپیوتر شما اجرا می‌شود و در نهایت سازگاری و عدم سازگاری برنامه‌هایی که در کامپیوترتان هست، به شما می‌گوید.

بعد از اینکه کل برنامه‌های کامپیوترتان بررسی شد، در مورد حفظ یاپاک کردن برنامه‌های معرفی شده تصمیم‌گیری کنید. از آنجاییکه هدف شما آپدیت ویندوز فعلیتان نیست و می‌خواهید ویندوز جدید نصب کنید، بهتر است که ویندوز 8 جدید را بدون فایل‌هایی که در سیستم‌عامل قبلی بوده‌اند، آغاز کنید.

 

برنامه راهنمای ارتفاء ویندوز (Windows Upgrade Assistant)، نسخه‌ای از ویندوز 8 را به شما پیشنهاد می‌دهد که با کامپیوتر شما سازگار باشد. به همین دلیل بهتر است که از همان نسخه پیشنهاد شده استفاده کنید.

4.       خرید

  

 دیگه زمان پرداخت پول شده. اطلاعات لازم پرسیده شده در فرم را پر کنید و یک روش پرداخت را انتخاب نمایید. بعد از اینکه پرداخت کردید، به شما یک شماره سریال داده می‌شود. این شماره سریال را حتما یادداشت کنید زیرا در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. (اگر شماره سریال را فراموش کردید، نگران نباشید، زیرا شماره سریال به آدرس ایمیل تان نیز فرستاده می‌شود.

 

بعد از اینکه مراحل سفارش به اتمام رسید، دانلود ویندوز 8 آغاز می‌شود.

5.       دانلود و Write  روی CD

 

 

بعد از چند کلیک، شما در دنیای ویندوز 8 خواهید بود. در این مرحله از شما پرسیده می‌شود که کدامیک از روش‌ها را برای نصب انتخاب می‌کنید، توصیه می‌شود گزینه"Install later by creating Media" راانتخاب نمایید. سپس گزینه “Install later by creating Media” را به عنوان روش نصب و ISO file را به عنوان Media مورد استفاده انتخاب نمایید.

  

فایل ISO را ذخیره کنید، وقتی کلید save را بزنید، دانلود ISO شروع می‌شود. بعد از دانلود آن را روی DVD رایت کنید. 

6.       شروع نصب

 

 

برای شروع نصب، CD حاوی ویندوز8 را در سیستم خود بگذارید. در این مرحله باید شماره سریالی که در مراحل قبل آن را دریافت کردید، وارد نمایید. در مرحله بعد نیز توصیه می‌شود که گزینه get updates را انتخاب نمایید تا مطمئن باشید که آخرین نسخه ویندوز8 را در دست دارید.

 

مجددا شماره سریال را وارد کنید و کلیدNEXT را بزنید.

 

در این مرحله License را بخوانید و گزینه  I accept”" را انتخاب نمایید. البته خواندن License بسیار کسل‌کننده است اما خوب تا گزینه I accept را انتخاب نکنید به مرحله بعد نمی‌روید.

 

خوب، الان دیگه وقت نصب رسیده.

 

 

 

بعد از نصب، به صورت اتوماتیک سیستم شما Restart می‌شود.

 

 

 

 

 

 

  

الان نوبت شخصی سازی صفحه Start هست.یک رنگ و یک نام برای کامپیوتر خود انتخاب کنید. اگر ترجیح می‌دهید که نام ساده داشته باشید، از گزینه‌های پیشنهادی استفاده کنید. البته می‌توانید این مشخصات را بعدا نیز وارد کنید.

شما می‌توانید با Microsoft Live ID خود Sign in کنید. اگر در حال حاضر Microsoft account داشته باشید، با ورود به آدرس ایمیل خود می‌توانید به لینک حساب مایکروسافت خود دسترسی پیدا کنید. اگر هم چنین accountای ندارید، بدون آن نیز می‌توانید Sign in کنید.

بعد از اینکه سیستم تمامی تنظیمات شما را انجام داد، شما می‌توانید از ویندوز خود استفاده نمایید. بالاخره شما ویندوز8 نصب کردید.

 

حالا یک گاز خوشمزه از ویندوز خودتون بزنید.

 

 "How to Install Windows 8 in 7 Simple Steps."  N.p., n.d. Web. 25 Sept. 2013. <http://www.soluto.com/knowledgebase/how-to-install-windows-8>.

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading