چگونه نسخه موبایلی یک وب سایت را بر روی گوشی خود غیر فعال کنیم.

 

خیلی از وب سایت ها مثل وب سایت How to geek یک ورژن موبایل برای کاربرانی دارند که می خواهند بر روی تلفنشان سایت را ببینند. این کار به کاهش پهنای باند کمک می کند و باعث می شود که سایت در صفحات نمایشی کوچک تر و رزولوشن کم تر بهتر دیده شود، اما گاهی اوقات شما می خواهید که نسخه ی واقعی از وب سایت را ببینید. دلایل بسیار زیادی وجود دارد مبنی بر این که چرا شما می خواهید نسخه ی کامپیوتری یک وب سایت را روی موبایلتان استفاده کنید. برخی از وب سایت ها ویژگی های اصلی از نسخه ی موبایلشان را که ممکن است غیر ضروری تشخیص بدهند غیرفعال می کنند. به طور مثال به وب سایت IMDb نگاهی می اندازیم. ما می خواهیم فیلم هایی را پیدا کنیم که Will Ferrell  ��خشی از آن است پس ما به صفحه ی شخصی خودمان در IMDb  می رویم.

  

حالا روی کل filmography  کلیک کردیم: 

صبر کنید حال این سوال پیش می آید که آیا ما باید همه ی لینک هایی رو انتخاب کنیم که اویک نقشی در آن فیلم داشته است ؟ خوشبختانه،IMDb یک گزینه ای برای فعال کردن مشاهده دسکتاپ دارد پس ما مجبور نیستیم که وقت زیادی را برای این کار بی معنی(ذخیره سازی چندین کیلوبایت اطلاعات) تلف کنیم. با این حال، وب سایت های زیادی وجود دارد که یک پیشنهادی به ما می دهد در مورد این که ما سایت آن ها را چه طور ببینیم، پس ما خودمون باید تصمیم بگیریم در مورد این که چه طور یک صفحه را مشاهده کنیم. دانستن نحوه ی انجام این کار بسیار مهم است به ویژه زمانی که ما از شبکه Wi-Fi استفاده می کنیم، در این مورد نسخه ی موبایل یک وب سایت از نسخه ی دسکتاپ آن سریع تر بالا نمی آید.

     نحوه ی غیر فعال کردن نسخه ی موبایل یک وب سایت در iOS

این بخش یک راهنمایی است برای شما هایی که در حال استفاده کردن از iPad یاiphone هستید. Apple هنوز هیچ روشی را برای نسخه ی دسکتاپ از یک وب سایت در مرورگر safari  انتخاب نکرده است، به همین علت شما باید یک برنامه کاربردی دیگری را از App Store دانلود کنید. مرورگر Google Chorome این قابلیت را فراهم می کند و به صورت مجانی در App Store در دسترس است.

 در منوی بالای صفحه از مرورگر chorome به راحتی می توانید به هر تبی دسترسی پیدا کنید بر روی منوی آیکون کلیک کنید که در کنار آدرس بار قرار دارد و گزینه ی Request Desktop Site  را همان طور که در تصویر نشان داده شده است انتخاب کنید. 

 

با chrome شما همواره می توانید به منو برگردید و آن را دوباره فعال کنید. اگر شما به دنبال یک مرورگر خوبی هستید که بتوانید همواره از ورژن دسکتاپ استفاده کنید، می توانید از مرورگر وب Puffin استفاده کنید که روی هم رفته مناسب و مجانی و کاربر پسند است و و روش غیر فعال کردن ورژن موبایلش روی یک وب سایت بسیار آسان است. یک نسخه ی پولی از برنامه کاربردی وجود

دارد، اما خریداری آن ها به صرفه است برای این که این کار را بدون مشکل انجام دهیم.

 

  اگر تصمیم به راه اندازی نسخه ی puffin گرفتید کافی است که فقط به منوی بالا در سمت راست بروید و مراحل زیر را انجام دهید، 

Then>more>settings>user agent

حالا useragent را به ورژن دسکتاپ تغییر دهید.

 

شما می توانید با بازگشت به همان منوی قبلی و انتخاب مجدد iphone دوباره مرورگر خود را به حال اول برگردانید. دستورالعمل برای مرورگرهای دیگری هم که استفاده می کنید به همین منوال است.

غیر فعال کردن نسخه ی موبایل یک وب سایت بر روی گوشی های اندروید

 

گوگل این کار را بسیار آسان تر می کند و گزینه ای دارد که با انتخاب آن گزینه، ورژن دسکتاپ را روی مرورگر گوگل به صورت پیش فرض فعال می کند. کافی است روی گزینه ی settings در بالا سمت راست کلیک کنید و بعد گزینه یrequest desktop site  را انتخاب کنید.

 

تعداد زیادی برنامه های کاربردی از اندروید در google play وجود دارد که این قابلیت را نیز دارا هستند، اما دانلود آن ها فقط برای همین قابلیت می تواند بی معنی باشد تا زمانی که مرورگر پیش فرض ما قادر به انجام این کار هست. تنها مشکل استفاده از مرورگر پیش فرض بر روی اندروید این است که هیچ راهی وجود ندارد که ورژن دسکتاپ را ب�� طور دائم فعال کنیم. اگر شما دوست دارید که هر وب سایتی را به طور پیش فرض با نسخه ی دسکتاپش ببینید، شما باید یک برنامه ی کاربردی دیگری دانلود کنید. درست مثل iOS نسخه ی مجانی از مروگر Puffin یک مرورگر جایگزین است که ما آن را پیشنهاد می کنیم. مرورگرهای موبایلی می توانند به طور دائمی غیرفعال و یا فعال شوند برای این کار به دکمه ی منو در بالا سمت راست رفته و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

 

Setting >Mobile browser mode

 

 غیر فعال کردن نسخه ی موبایل از یک وب سایت بر روی ویندوز

شما می توانید نسخه ی موبایل یک وب سایت را بر روی مرورگر پیش فرض ویندوز(اینترنت اکسپلور) غیر فعال کنید. برای انجام این تنظیمات ، اینترنت اکسپلور را باز کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

Internet Explorer > More > Settings > Website preference.

 

آسان ترین راه

آسان ترین راه برای این که نسخه ی دسکتاپ را ببینیم این است که لینک نسخه ی دسکتاپ را از صفحه ی خودش انتخاب کنیم.

 

هیج وب سایتی این انتخاب را ندارد، پس شما می توانید از این روش ها در این مقاله به عنوان یک راه حل سریع استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که وب سایت ها شما را مجبور می کنند که ورژن موبایل را استفاده کنید تا از تجربه ی شما در وب سایتهایشان استفاده کنند، زمان load  شدن شما را کم کنند و(داده های تلفن) cellular data شما را ذخیره کنند.

“How to Disable the Mobile Version of a Website on Your Phone ” , "12/10/2013, ” http://www.howtogeek.com

 

 

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading