رایانش ابری

 

اگر شما در راه اندازی کسب و کارتان به رایانش ابری نیازمند باشید، از کجا شروع می کنید؟ 

رایانش ابری پدیده بزرگی است که با پتانسیل آن سازمان های IT  می توانند پاسخگو تر از همیشه عمل کند. رایانش ابری ، مزایای اقتصادی، سرعت،  نوآوری و انعطاف پذیری نامحدود را وعده می دهد. چگونه محاسبات ابری  را در سازمان تان مرحله به مرحله پیاده خواهید کرد؟

چالش های کلیدی در رایانش ابری

رایانش ابری شما را به مبارزه با سه چالش کلیدی استراتژیک، عملیاتی و افراد وادار می کند.

حاکمیت و نحوه مدیریت:

رایانش ابری سرعت، مهارت و نوآوری را در اختیار قرار می دهد.

جهت راه اندازی نوآوری رایانش ابری در سازمان تان به یک چشم انداز روشن و فرآیندهای موثر، مهارت ها و ساختار سازمانی نیازمندید. چه نوع استراتژی اراه اندازی رایانش ابری را باید در نظر بگیرد؟ نقشه مسیر شما به چه شکل است ؟

محیط های رایانش ابری:

 شما به انتخاب یک محیط رایانش ابری که مناسب سازمان تان باشد نیاز دارید. آیا باید رایانش ابری خصوصی، رایانش ابری عمومی یا یک راه حل ابری هیبریدی را در نظر بگیرید ؟ کدام فروشندگان در این فضا حضور دارند ؟ آیا آنها از حالا تا 12 ماه آینده در این کسب و کار می مانند ؟

هم اکنون تعداد بیشتری از سازمان ها در حال انتقال خدمات، پایگاه داده، ایمیل و برنامه های کاربردی شان به رایانش ابری هستند. باید تصمیم بگیرید که پشتیبانی از رایانش ابری خصوصی، عمومی و یا ترکیبی ابر هیبریدی را انتخاب خواهید کرد. چه نوع ترکیبی از زیرساخت (IaaS)، پلت فرم (PaaS) و خدمات (SaaS) برای سازمان شما مناسب است؟ صرفه جویی در هزینه ها در کدام  قسمت جای می گیرند؟

امنیت و حریم خصوصی:

اگر شخص دیگری در حال راه اندازی رایانه ها و نرم افزارهای تان باشد، شما به منظور ایجاد امنیت، به استراتژی هایی نیاز دارید. سیاست امنیتی شما به این موضوع بستگی دارد که تعداد اجزایی که کنترل و پایش می کنید چقدر است؟ هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، باید بیشتر پایش نمایید. آیا آماده گسترش سیاست امنیتی شرکت خود در بستر رایانش ابری هستید؟ باید مقاومت را کنار بگذارید و اعتماد به امنیت رایانش ابری را بالا ببرید. باید اطلاعات خود را از دید چشم های کنجکاو ایمن نگه دارید. نیاز دارید تیم امنیتیتان خدمات و اجزا رایانش ابری شما را بپذیرند و البته این کار ساده ای نیست.

منبع: Gartner - Cloud Computing

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading